El Bab'ta 2 Askerimiz Şehit, 3 Askerimiz Yaralı !!!

Genelkurmay Başkanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, bugün öğlen saat 12:00 sularında terör örgütü DEAŞ'ın El Bab'ta kurduğu bombanın infilak etmesi sonucu 2 askerimiz şehit oldu, 3 askerimiz yaralı.

El Bab'ta 2 Askerimiz Şehit, 3 Askerimiz Yaralı !!!

El Bab'ta 2 Askerimiz Şehit, 3 Asker Yaralı


Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, terör örgütü Deaş'ın El Bab'ta kurduğu patlayıcının patlamasından sonra 2 askerimiz şehit oldu, 3 askerimiz yaralandı.

TSK'nın düzenlediği Fırat Kalkanı Operasyonu'nun 185. gününde terör örgütü DEAŞ'ın tuzakladığı patlayıcıların imhası konusunda yapılan çalışmalarda Tarif yol kavşağında daha önceden tuzaklanan patlayıcı infilak etti. 2 asker şehit olurken, yaralı 3 askerimiz silah arkadaşları tarafından sınır hattına ulaştırılarak ambulansla hastaneye sevk edildi. Şehit askerlerin helikopter ile Gaziantep adli tıp kurumuna getirileceği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması:

Genelkurmay Başkanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre Fırat Kalkanı operasyonunda yaralanan askerlerin durumlarının iyi oldugu bildirilerek şöyle denildi:
'' Fırat Kalkanı harekatı kapsamında 24 Şubat 2017 tarihinde saat 12:00 sularında El-Bab'ın hemen güneyindeki Tarif yol kavşağı bölgesinde DEAŞ terör örgütü tarafından yol daha önceden döşenmiş olan bir EYP'nin patlaması sonucu EYP/Mayın keşfi yapan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarından 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 3 kahraman silah arkadaşımız yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Yaralılarımızın hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Bizleri derin acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. ''
Fırat Kalkanı Operasyonu'nda bugüne kadar geçen 185 günlük süreçte, şehit sayımız 71'e yükseldi.

Başbakan Yıldırım Açıklama Yaptı

Başbakan Binali Yıldırım Ankara'da kıldığı cuma namazı çıkışında açıklamalarda bulundu. Fırat Kalkanı Operasyonun'da bugün şehit olan 2 askerin ardından EL-Bab'daki son durum sorulan Başbakan Binali Yıldırım; '' El-Bab bir kaç gün önce tamamen kuşatıldı. İçeride temizlik hareketı yapılıyor. İki olay var. Bir tanesi, El-Bab'ın kuzeybatısındaki bir kasaba. Burada bir intihar saldırısı; 27 sivil, 6 ÖSO mensubu. Onun dışında El-Bab girişinde yol kontrolü yapan askerlerimize yine bir intihar saldırısı var. 2 askerimiz şehit, yaralılarımız var. Bu şehrin her tarafı delik deşik. El yapımı patlayıcılar var, bombalar var. Bunlarla ilgili titizlik gösterilerek, temizlik harekatı yapılıyor. Bu ve buna benzer olaylar olmaması için arkadaşlarımız çok dikkatli davranıyor. Maalesef bazen böyle kontrol dışı durumlar gerçekleşebiliyor '' şeklinde konuştu

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.