İETT'den 15 Temmuz Tarifesi

15-16 Temmuz'da ulaşım ücretisz mi? Etkinlik alanlarına ulaşımlar nasıl ve nereden olacak? Bu soruların tümü yanıtlandı. Haberimizin detayında bulabilirsiniz.

İETT'den 15 Temmuz Tarifesi

İstanbul Ücretsiz Toplu Taşıma Kararı! İETT Otobüs, Metro ve Metrobüs Seferleri 15 Temmuz Programı

15 Temmuz şehitleri anma günü için Türkiye'nin bir çok yerinden etkinlik düzenlenecek. İstanbul'da ise hain darbenin gerçekleştiği (15 Temmuz Köprüsü) eski adıyla Boğaziçi Köprüsü'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı büyük bir etkinlik düzenlenecek. Bu etkinlik alanlarına ulaşmak isteyen vatandaşlar 15-16 Temmuz İETT otobüs, metrobüs seferlerinin nerede kalktığını merak ederken, ulaşımın tamamen ücretsiz olup olmadığını araştırıyor. 

15 TEMMUZ RESMİ TATİL OLACAK MI?

15 Temmuz'un resmi tatil olması, TBMM tarafından kabul edildi. İşte, o kanun;
MADDE 1- (1) Ankara İline bağlı “Kazan İlçesi”nin adı “Kahramankazan” olarak değiştirilmiştir.
MADDE 2- (1) 17.3.1981 tarihli ve 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunun 2 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “ve 1 Mayıs günü” ibareleri “,1 Mayıs günü ve 15 Temmuz günü” olarak ve birinci fıkrasının (C) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.“C) 1 Ocak günü yılbaşı tatili, 1 Mayıs günü Emek ve Dayanışma Günü ve 15 Temmuz günü Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü tatilidir.”

FETÖ'nün 15 Temmuz gecesi düzenlediği darbe girişimine ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her 15 Temmuz şehitlerimizi ve gazilerimizi anma günü olarak tatil ilan edilecektir" ifadesini gerçekleştirdi.

İSTANBUL'DA ULAŞIM ÜCRETSİZ
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 15 Temmuz saat 06.00'dan 17 Temmuz saat 06.00'ya kadar toplu taşıma araçlarının ücretsiz olacağını duyurdu. Topbaş, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün yan tarafında inşa edilen 15 Temmuz Şehitler Abidesi'ni ziyaret edip incelemelerde bulundu. Topbaş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 'Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe girişiminin yıl dönümünde, 15-16 Temmuz tarihlerinde kentte toplu taşıma araçlarının ücretsiz hizmet vereceğini belirtti. Ücretsiz toplu taşıma kararına ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisinin karar alması bekleniyor.

ANKARA'DA DA ULAŞIM ÜCRETSİZ

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı beyannameye göre ise, Belediye Meclisinden almış olduğu karar çerçevesinde, 15 Temmuz öğle 12.00'den, 16 Temmuz saat 12.00'ye kadar EGO otobüsleri, metro ve Ankaray, 24 saat boyunca ücretsiz yolcu taşıyacak.
 

İZMİR'DE ULAŞIM ÜCRETSİZ
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan karara göre, 15 Temmuz Cumartesi akşamı saat 19.00’dan 16 Temmuz Pazar sabahı saat 07.00’a kadar 12 saat boyunca otobüs, metro, İZBAN ve tramvaydaki ulaşım hizmetleri ücretsiz olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ayrıca, 15 Temmuz akşamı Konak Meydanı’nda toplanacak vatandaşlara kavurma, pilav, ayran, su ve çay ikramında bulunacak.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.