Amasya'da Suçluya Verilen Tekerlekli Sandalye Cezası Engelli Kadını Sevindirdi

Amasya'da bulduğu bir telefonu satan şüpheli bir kişiye, bir engelli kadına tekerlekli sandalye alma cezası verildi. Bu tip cezaların daha da yaygınlaştırılması gerekmektedir.

Amasya'da Suçluya Verilen Tekerlekli Sandalye Cezası Engelli Kadını Sevindirdi

Amasya'da Engelli Kadını Sevindiren Ceza

Amasya'da bulduğu bir telefonu sattığı için şüpheli olarak yargılanan bir kişiye engelli bir kadına tekerlekli sandalye alma cezası verildi.
Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu tarafından yürütülen bir soruşturma dosyası uzlaşmaya gidilerek sonuçlandı. Öğretmen olan M.K.'nın 2 yıl önce yolda düşürdüğü cep telefonunu bulduktan sonra bir süre kullanıp ve ardından 300 TL'ye satan şüpheli B.D. hakkında '' kaybolmuş ya da hata sonucu ele geçirilmiş eşya üzerinde tasarruf '' suçundan başlatılan soruşturmada taraflar ''yardımda bulunulma'' şartıyla uzlaştı. Şüpheli B.D.'ye engelli bir kadına tekerlekli sandalye alma cezası verildi. Suçluya verlien cezayla zor durumdaki engelli bir kadına destek olmayı amaçladıklarını belirten Cumhuriyer Başsavcısı Süleyman Polat, alınan engelli sandalyesini uzlaştırmacı bilirkişi Kemal Kılıç ile birlikte gittiği Ziyaret beldesinde yaşayan evli ve iki çocuk annesi engelli Hatice Tokmak'a teslim etti.

Ağaçtan düşme sonucu 14 yıldır tekerlekli sandalyeye mahkum olan 42 yaşındaki Hatice Tokmak eskiyen sandalyesinin yenilenmesine çok sevindiğini belirterek Cumhuriyet Başsavcılığına teşekkür etti.

Uzlaştırma bürosuna gelen dosyaların %85'inin olumlu sonuçlandığını aktaran Savcı Süleyman Polat '' Müştekini talebinin şüpheli tarafından kabul edilmesi sonrasında bir engelli vatandaşımızın tekerlekli sandalye ihtiyacını karşıladık. Bu şekilde hem dosyamız kapanmış oldu hemde toplum yararına biz hizmete imza atmış olduk. Bu şekilde dosya en güzel şekilde ileri sonuçlara gitmeden, taraflı adli makamları yormadan tamamlanmış oldu,'' dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.