Engelli Milli Sporcunun Sosyal Medyada Yaptığı Paylaşım Notere Ceza Getirdi

Engelli Milli Tenisçi Büşra Ün gittiği noterde engelli rampası olmadığı için yukarı kata çıkamadı. İmzayı almak için aşağıya gelen noter 17.74 TL'lik ücret kesti. Kesilen ücretin haksız olduğunu düşünüp sosyal medyada paylaşan Büşra Ün paylaşımı gören herkes tarafından destek buldu.

Engelli Milli Sporcunun Sosyal Medyada Yaptığı Paylaşım Notere Ceza Getirdi

Engelli Milli Sporcunun Sosyal Medyada Yaptığı Paylaşım Notere Ceza Getirdi

Engelli Milli Tenisçi Büşra Ün gittiği noterde engelli rampası olmadığı için yukarı kata çıkamadı. İmzayı almak için aşağıya gelen noter 17.74  TL'lik ücret kesildi. Kesilen ücretin haksız olduğunu düşünüp sosyal medyada paylaşan Büşra Ün paylaşımı gören herkes tarafından destek buldu. Olayın duyulmasının ardından notere denetlemeye giden belediye tarafından 15.000 TL lik idari para cezası kesildi.

Aile ve Sosyal Politakalar Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmanın ardından noterin ceza almasıyla ilgili yapılan açıklamada. Buca ilçesine bağlı 16. Noterde engelli rampası olmadığı için binanın önünde evrak imzalaması karşılığında yol ücreti talep edildiği haberleri üzerine inceleme başlatıldı.

İzmir Valiliğine bağlı araştırma komisyonunun yaptığı incelemeye göre, İzmir 16.Noteri'nin hizmet verdiği iş yerinin erişilebilirlik açısından eksikleri bulunduğu tespit edildi. Buna bağlı olarak bina sahibine 3 bin lira ve 16.Notere 15 bin lira idari para cezası kesildi.

Paralimpik tenisçi Büşra Ün, gittiği noterde yaşadığı olayı sosyal medyada paylaşarak herkese duyurdu. Bu olayın duyulması üzerine Büşra Ün'e parası iade edildi ancak noter ve bina sahibi cezasız kalmadı

Herkes Paylaşmalı

Sizin ve çevrenizde yaşayan engelliler ile ilgili sorunları, haberleri, bilgi, makale, kitap vb. paylaşımlarınızı engelliler.biz.tr internet sitemizde paylaşabilirsiniz. Bu sitede görünmesini istediğiniz paylaşımlarınızı admin@engelliler.biz.tr mail adresine gönderin sitede yayınlayalım. Engellilerin her zaman yanında bulunan engelliler.biz.tr de engelliler üzerine tüm paylaşımları yapabilirsiniz.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.