Engellilerin Kamudaki İndirim Hakları

Engellilerin kamudaki indirim hakları nelerdir? Nelerden indirimli yararlanabilirler

Engellilerin Kamudaki  İndirim Hakları

ENGELLİLERİN KAMU'DAKİ İNDİRİM HAKLARI

Engellilerin kamudaki indirim hakları kurumlar bazında aşağıdaki haberimizde bulunmaktadır.

Su idaresi İndirimleri

Tüm belediyeler kendi yönetim sınırları içerisinde bulunan engelli abonelerine minimum %30 indirim uygulamak zorundadır. Bu engellilere tanınmış olan özel indirimi abonelerine uygulamayan belediyelere yazılı itiraz ederek başvuruda bulununuz.
 
Örnek ile açıklayacak olursak; Ankara’da %50 oranında su indirimi uygulamasından yararlanmak isteyenler 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Bu indirimden ev sahipleri, kiracılar veya lojman sakinleri yaralanabilirler. Aboneliğe başvuru yaparken Doğal Afet Deprem Sigortası poliçesinide ibraz etmeniz gerekmektedir. Enerjinin üretimi pahalı olduğu için ve doğal kaynaklara tabi olmadığı için elektrik ve doğalgaz bu uygulamaya dahil değildir.

Digitürk Üyeliği İndirimi

Digitürk üyeliğinden engellilerin tamamı %50 indirimli olarak yararlanabilir. Spor, belgesel, sinema gibi bir çok kanal seçeneklerini uygun fiyatlara keyifli bir şekilde izleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için Digitürk müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Sosyal Tarife

Engelliler için özel olarak Türk Telekom tarafından Sosyal Tarife adı altında özel bir paket tasarlanmıştır. Engelli raporu, nüfus cüzdanı fotokopisi ile ikametinize en yakın Türk Telekom bayii veya satış noktasına engelli birey veya vasi kararı ile başvurabilirsiniz. 

TTNET ve Fiber İnternet

Tüm engelliler, yaş sınır olmaksınız yararlanabilir. İndirim oranı %25 dir. Kampanyadan yararlanmak için Türk Telekom ile iletişime geçmelisiniz.

Uydu Net ve Turkcell Superonline

Uydu Net ve Turkcell Superonline hizmetlerine engellilere %25 indirim uygulamaktadır.

Cep Telefonu Tarifesinde İndirim

Tüm cep telefonu operatörleri engellilere özel tarifeler ile indirimler uygulamaktadır.
https://youtu.be/Dhp7ZmyipBc

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.