46 Tane Sağlık Derneği Referandum Tercihini Açıkladı !

46 Sağlık derneği ve kuruluşu referandumda kullanacakları tercihi yapılan ortak basın toplantısında açıkladı.

46 Tane Sağlık Derneği Referandum Tercihini Açıkladı !

46 Sağlık Derneği Referandum Kararını Açıkladı

Aralarında Hekim Hakları Derneği, Sağlık Sen, İstanbul Sağlık Platformu, Aktif Sağlıkçılar ve Eğitim Derneği, Sağlık Medeniyet Derneği gibi sağlık alanında öncü dernek ve örgüt tarafından ortak düzenlenen basın açıklaması Bağcılar Belediyesi Osmanlı Konağı'nda gerçekleştirildi. Basın açıklamasını ortak gerçekleştiren sağlık üyeleri 16 Nisan'da yapılacak olan Ana Yasa Değişikliği Referandumunda 'Evet' oyu vereceklerini açıkladı. Hekim Hakları Derneği'nin ev sahipliğinde düzenlenen organizasyon Bağcılar Belediyesi Osmanlı Konağı'nda gerçekleştirildi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı'da Katıldı

Aktif 46 derneğin katıldığı organizasyonda Lokman Çağrıcı da katıldı. Sağlıkçıları ve Sağlık Çalışanlarını Bağcılar'da ağırlamaktan mutluluk duyduklarına dile getiren Çağrıcı: '' Referandum çalışması sürecinde herkes üzerine düşen vazifeyi yerine getirdiğini görüyoruz. Son yıllarda ülkemiz istikrara kavuştu. İnsanlar arasında hiç bir ayrım yapılmadan hizmet veriliyor. Milletine, ülkesine, ezanına sahip nesil yetiştirmek isteyen herkes 16 Nisan'da EVET demeli '' diye konuştu.

''İstikrar Sürmeli, Ekonomik Yatırımlar Artmalı''

46 Sağlık kuruluşu adına ortak basın açıklamasını okuyan Hekim Hakları Derneği Başkanı Prof. DR. Adem Akçakaya; son yıllarda siyasi istikrarın ve güçlü ekonomik yatırımların artması ile  güçlenmekte olan Türkiye Cumhuriyeti'nin önünün kesilmek amacıyla içerde ve dışarda bir çok odak tarafından düşmanca tavrın gösterilmeye başlandığını ifade etti. Bu tavrı sergileyenlerin son derece demokratik bir ortamda 

yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı referandum sürecinde çifte standartlı tavırlarını milli ve manevi değerlere bağlı ülkesini seven ve hizmet sevdalısı kesimlere yönelttikleri ifade edildi. Rövanş alma duygusu ile referandum üzerinden milli birlik ve manevi değerlere saldırılar başladığı vurgulandı.

"Sözü dinlenir lider ülke için tercihimiz 'EVET'

Yapılan açıklamada;
"Darbeci, vesayetçi mevcut anayasa yerine 'Milleti yaşat ki Devlet yaşasın', anlayışıyla milletin temsil yetkisine dayalı, etnik kimlik, dil, din, mezhep ve ideolojik ayırımı gözetmeksizin toplumun tüm değerleriyle barışık, güçlü ve milli bir yönetim sistemi gereklidir. Siyasi istikrar için ekonomik istikrar için bakanlık ve vekillik pazarlıklarına açık ve üçlü kararnamelerle atamaların yapıldığı çift başlı kırılgan mevcut yönetim sistemi yerine koalisyonlara kapalı, seri kararlar alabilen ve uygulayabilen en az 5 yıl yetkilendirilmiş denetlenebilir güçlü iktidarlar gereklidir. Bu iktidarın millet tarafından doğrudan seçilmesi ise millet olarak en önemli kazanımdır. Referandumda önümüze getirilen yeniliklerin milletimizin daha iyi temsiline meclisimizin asli görevlerine odaklanmasına, devletimizin daha iyi sevk ve idaresine, yargının her türlü vesayetten kurtarılarak bağımsızlaştırılmasına, hesap sorulamaz yetkililerin ortadan kaldırılarak hesap verecek yöneticilere dönüşmesine, devlet imkan ve kabiliyetlerinin bir takım şebekelerce kullanım ve istismarının son bulmasına yönelik olduğunu biliyoruz. Bunun böyle olması için biz de Türkiye'ye yayılmış doktorlar ve sağlık çalışanları olarak 'Evet' diyoruz. Ülkemizin bağımsızlığı ve istikrarı için, iç ve dış güçlerin darbe teşebbüslerine karşı tek millet olarak durmak için, dünyada tüm mazlumların hamisi, bölgesinde ise sözü dinlenir lider ülke olmak için 'evet' diyoruz"dendi.


    İlgili Galeriler
    Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.