Engelliler.Biz.Tr - Engelli Hakları ve Sosyal Sorunlar

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - ibrahim

Sayfa: [1]
1
Evde bakım maaşı yatan iller hangileri? 30 Aralık 2020 Evde bakım maaşı yatan iller listesi sorgulama ekranı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen evde bakım maaşı yatan iller merak ediliyor. Engellilerin gündelik bakım hizmetlerinin genellikle kendi evlerinde bir akrabaları tarafından gerçekleştirildiği görülürken bakım hizmetini yapan kişiye evde bakım parası ödenebiliyor. Evde bakım parası E Devlet üzerinden sorgulanabildiği gibi sms üzerinden de bakılabiliyor. Aralık ayının son günlerinde evde bakım aylığı alanlar sorgulamalarına hız kazandırdı. Peki 30 Aralık 2020 Evde bakım maaşı yattı mı, yatan iller hangileri? Evde bakım maaşı yatan iller listesi sorgulama ekranı!

Evde bakım maaşı yatan iller sorgulamaları tüm hızıyla sürüyor. Devlet tarafından verilen ödenek sorgulamaları sms ve e devlet üzerinden gerçekleşiyor. Evinde ağır hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin bakımını üstlenen vatandaşların faydalandığı Evde bakım maaşı ödemeleri bu ay da her ay olduğu gibi il il gerçekleşecek. Peki 30 Aralık 2020 Evde bakım maaşı yattı mı, yatan iller hangileri? Evde bakım maaşı yatan iller listesi sorgulama ekranıEVDE BAKIM MAAŞI YATTI MI, YATAN İLLER HANGİLERİ?

Evde bakım maaşı yatan iller son günlerde epey araştırılıyor. Evinde yaşlı, bakıma muhtaç ve hasta kimselere bakanlara ödenen evde bakım parası il il yatırılmaya devam ediyor. Haberimizde, 30 Aralık 2020 evde bakım maaşı sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz.
EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ

En son evde bakım maaşları en son 37 ilde hesaplara yatırıldı. Aşağıda yer alan linkten evde bakım maaşı yatan illeri sorgulayabilirsiniz. İller geldikçe haberimize eklenecektir.

1- Aksaray 2- Bolu 3- Sakarya 4- Samsun 5- Antalya 6- Diyarbakır 7- Edine 8- Konya 9- Zonguldak 10- Mersin 11- İstanbul 12- Denizli 13- Manisa 14- Şanlıurfa 15- Bilecik 16- Erzurum 17- Malatya 18- Ankara 19- Kahramanmaraş 20- Kırklareli 21- Balıkesir 22- Uşak 23- Sivas 24- Tokat 25- Bursa 26- Hatay 27- Afyonkarahisar 28- Adana 29- Isparta 30- Aydın 31- Osmaniye 32- Kayseri 33- İzmir 34- Ordu 35- Kars 36- Çanakkale 37- Karabük


EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşı yattı mı? sorusuna yanıt bulmanın iki yolu bulunuyor. İster sms isterseniz e Devlet sistemi üzerinden emekli maaşı sorgulaması yapabilirsiniz. Devlet dairelerinde yapılan pek çok işlemi online olarak gerçekleştirmemizi sağlayan e Devlet'in "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" sayfasından evde bakım aylığı sorgulanabiliyor. Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor.

Maaşlarınızı Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747'e sms atmaları gerekiyor. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 sms ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir.Ziraat bankası sms kodu ile her ay bakiyenizi takip edebilirsiniz.

EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR 2021?

2019 senesinde 1384 TL olan bu ücret geçtiğimiz yılki zamla beraber 1460 TL'ye yükselmişti. Evde bakım maaşı 2021 yılı için belirlenen zamla beraber 1.544,61 TL'ye yükseldi.

EVDE BAKIM AYLIĞI NEDİR?

Evde bakım parası kimlere verilir? Evde bakım maaşı üveyler de dahil olmak üzere bakıma muhtaç engellinin; eşi, çocukları ile çocuklarının eşleri, ana ve babası ile bunların ana ve babası, torunları ile torunlarının eşleri, kardeşleri ile kardeşlerinin eşleri, kardeşlerinin çocukları ile kardeş çocuklarının eşleri, eşinin ana ve babası, eşinin kardeşleri, eşinin kardeşlerinin eşleri ile çocukları, amcaları ve amcalarının eşleri, amca çocukları ile bunların eşleri, halaları ile halalarının eşleri, hala çocukları ile bunların eşleri, dayıları ve dayılarının eşleri, dayı çocukları ile bunların eşleri, teyzeleri ve teyzelerinin eşleri, teyze çocukları ile bunların eşlerinin engellinin bakımını sağlaması durumunda verilir.

2
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca bakıma muhtaç ailelere yapılan ödeme için bu ay sorgulamaları başladı. Peki, Aralık ayı evde bakım maaşı hangi illerde yattı 2020? Evde bakım maaşı yatan iller 20 Aralık Pazar 2020 güncel liste..

 
Her ay hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık gelir tutarı, asgarî ücretin aylık net tutarının 2/3’ünden daha az olan bakıma ihtiyacı olan engellilere, engellinin bakımına destek amacıyla evde bakım maaşı ödeneği yatıyor. Evde bakım yardımına ilişkin iş ve işlemler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri tarafından yürütülmektedir. Yardımın güncel durumu İl Müdürlüklerinden öğrenilebilmektedir. 2020 yılında evde bakım maaşına hak kazanan kişilere 851 Türk lirası ödeme yapılıyor. 2020 yılına ait son evde bakım maaşı aralık ayında ödenecek.

Evde bakım yardımı genel olarak her ayın 15'i ile 31'i arası hesaplara aktarılmaktadır. Evde bakım maaşları, Bakanlık tarafından il il yatırılıyor. 20 Aralık 2020 tarihi itibarıyla 34 ilde ödemeler yapıldı. Diğer iller için ödemelerin önümüzdeki günlerde kademe kademe yapılması bekleniyor.

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER GÜNCEL LİSTE-20 ARALIK 2020

1- Aksaray
2- Bolu
3- Sakarya
4- Samsun
5- Antalya
6- Diyarbakır
7- Edirne
8- Konya
9- Zonguldak
10- Mersin
11- İstanbul
12- Denizli
13- Manisa
14- Şanlıurfa
15- Bilecik
16- Erzurum
17- Malatya
18- Ankara
19- Kahramanmaraş
20- Kırklareli
21- Balıkesir
22- Uşak
23- Sivas
24- Tokat
25- Bursa
26- Hatay
27- Afyonkarahisar
28- Adana
29- Isparta
30- Aydın
31- Osmaniye
32- Kayseri
33- İzmir
34-Ordu
EVDE BAKIM MAAŞI NASIL SORGULANIR?

Evde Bakım aylığı ödemelerini e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile E Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

3
Biz Bize / Engelliler.Biz.Tr
« : Aralık 28, 2020, 10:30:02 ÖS »
Engellilerin emekliliği, sağlık raporu, ÖTV indirimli engelli araç alımı, engelli sorunları ve çok daha fazlası Engelliler.Biz.Tr de
Bizbize yeteriz sitemiz hayirli ve vugurlu olsuniyi forumlar dilerim

Sayfa: [1]